Kaip laimėti gyvenime: ko mus visus gali išmokyti sporto psichologai? (II dalis)

Trumpai tariant, sporto psichologo arba konsultanto klientais gali būti sportininkas, sportininkų grupė, treneris arba sportininkų tėvai.
Skaityti toliau

Kaip laimėti gyvenime: ko mus visus gali išmokyti sporto psichologai? (I dalis)

Tai turėjo būti pandemijos olimpinės žaidynės; nedžiuginantys sportininkų pasirodymai, kurie geriausiu atveju sukeltų dvejonių.
Skaityti toliau

Sportininko mentalinė „higiena“ prieš varžybas

Nesvarbu, kas mūsų laukia – varžybos, vaidinimas, koncertas, pranešimo pristatymas konferencijoje ar padalinio veiklos rezultatų pristatymas susirinkime, visuomet jaudinamės ir norime, kad mums kuo geriau pavyktų. Tačiau dažnai įvykiai susiklosto ne visai taip, kaip tikėjomės, ir mums iškyla įvairių Skaityti toliau

Priešvaržybinis jaudulys ir jo atpalaidavimo būdai

Priešstartinis jaudulys arba nerimas – tai emocinė būsena, kylanti dėl tikro ar tik įsivaizduojamo pavojaus. Ši būsena yra dalis bendrosios organizmo reakcijos, dar vadinamos stresu. Paprastai jaudulį sportininkai ir treneriai vertina neigiamai ir tai nenuostabu, juk tai būsena, ne kartą Skaityti toliau

Mentalinė rutina prieš varžybas

Ar kada nors, prieš įžengiant į teniso aikštę ar atliekant pirmąjį mačo smūgį, neaplankė jausmas, kuris klausė jūsų vidaus: ar viskas parengta puikiam žaidimui?

Kada pasibaigia „treniravimasis“ ir prasideda „pasirengimas varžyboms“?

Tai svarbus klausimas, mat atsakymas skiriasi priklausomai nuo Skaityti toliau